Postup ekologické likvidace vozidel

telefon_kontakt1. Zavolejte nám na tel. číslo +420 606 272 373 nebo napište mail a my zavoláme Vám!

Pokud nemáte čas nebo se Vám prostře jen nechce volat, vyplňte náš krátký kontaktní formulář a my Vám sami zavoláme.

2. Vyberte si termín, který se Vám nejvíce hodí pro odtah Vaše starého vozidla k ekologické likvidaci

Domluvte si s námi termín odtahu Vašeho vozidla, který se Vám bude nejvíce hodit (ráno, večer, o víkendu), budeme se snažit Vám maximálně vyjít vstříc. Dále budeme potřebovat znát místo, odkud vozidlo odvézt a v jakém stavu se vozidlo nachází (zda je pojízdné či nikoli – abychom věděli, na jaký odtah se připravit a kolik času nám naložení vozu přibližně zabere).

check list3. Doplnění potřebných informací o vozidle

Pro správné a rychlé vyplnění Protokolu o ekologické likvidaci vozidla (zde vzor protokolu) je třeba vědět některé informace o vozidle přímo z technického průkazu. My tyto informace zároveň odesíláme na speciální server Ministerstva životního prostředí do programu MAISOH (Modul Autovraky Informačního systému odpadového hospodářství). Mezi tyto informace patří např. číslo technického průkazu, SZP vozidla, VIN kód, ale i údaje o vlastníkovi vozidla, atd. Tyto údaje nám můžete poskytnout buď zasláním oscannovaného “techničáku” nebo předáním jeho kopie na místě při odtahu (nedoporučujeme dávat z ruky originál). Nebo nově, my Vám zašleme na email krátký dotazník, do kterého nám potřené údaje vyplníte a poté pouze zašlete zpět.

GreenTowTruck4. V domluvený datum přijedeme a odtáhneme vůz k jeho ekologické likvidaci

Přijedeme na místo, kde autovrak stojí a naložíme si ho na odtahový vůz. Vy nám oproti tomu předáte klíče od vozu (a kopii velkého techničáku). Tím to pro Vás končí a svou část ekologické likvidace Vašeho vozu jste splnil! Zbytek je již na nás! Vozidlo odvezeme a v naší provozovně ekologicky zlikvidujeme.

5. S Protokolem odhlaste své vozidlo z evidence vozidel na příslušném úřadě

K odhlášení vozidla z registru vozidel je třeba mít sebou náš Protokol o ekologické likvidaci, obě sundané SPZky a technický průkaz vozidla. Do něj Vám úředník zapíše, že vozidlo bylo vyřazeno z evidence.

6. Zrušte svou pojistnou smlouvu o povinném ručení u příslušné pojišťovny

V neposlední řadě je třeba informovat Vaší pojišťovnu. Zrušení smlouvy o povinném ručení na zlikvidovaném vozidle lze již k datu likvidace, tzn. k datu vystavení Protokolu.

_____________________________________

Odkaz: Ekologická likvidace autovraků